SP Gierałtów 410

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie pod opieką p. Marceliny Król zdobyli I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Piątka za segregację” organizowanym przez Ministerstwo Środowiska.

komin410

Drodzy Mieszkańcy!

Mając na uwadze rozpoczęty kolejny sezon grzewczy przypominam, że zgodnie z Uchwałą nr XLI/1407/17 Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z dnia 30 listopada 2017 r. (Dz. Urz. z 2017 r., poz. 5155) obowiązuje zakaz stosowania najgorszej jakości paliw stałych.

lgd partnerstwo410

Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na działanie:

kanalizacja

Dnia 6 listopada została podpisana umowa na realizację trzeciego już etapu robót związanych z przebudową sieci kanalizacji deszczowej w Nowogrodźcu.

11 listopada 2019 zd

Dzisiaj, 11 listopada, uczciliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przed pomnikiem „Obrońcom Ojczyzny" Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich złożył wieńce wraz z Kombatantami Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Nowogrodźcu na czele z porucznikiem w stanie spoczynku Józefem Komarem, przedstawicielami Rady Miejskiej w Nowogrodźcu, jak również przedstawicielami społeczności lokalnej.
Następnie wszyscy udali się do kościoła parafialnego p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu na mszę świętą w intencji naszej Ojczyzny. O piękną oprawę artystyczną mszy świętej zadbał Środowiskowy Chór „Harmonia" pod dyrekcją Pani Antoniny Zakrzewskiej. 

O odzyskanie suwerenności Polacy walczyli łącznie 123 lata. Uroczystości w Gminie Nowogrodziec były hołdem dla tych, dzięki którym mamy możliwość żyć w niepodległym państwie.

O godzinie 17.00 odbędzie się uroczysty koncert w Centrum Kultury i Sztuki "Muza" w Nowogrodźcu. Podczas koncertu wystąpią: Środowiskowy Chór „Harmonia", Chór ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu oraz zespół Spirituals Singers Band "Moniuszko na jazzowo". Zapraszamy Państwa serdecznie!

11 listopada zdjęcia 2019