50 osób z Wrocławia zd

Nowogrodziec staje się coraz bardziej popularny wśród turystów. Nie tylko wśród tych przejazdowych.

Staje się również coraz bardziej cenionym miejscem docelowym dla turystów z Polski i zagranicy. W dniu 9 czerwca br. do Gminy Nowogrodziec przyjechała liczna grupa turystów z Wrocławia. Był to wyjazd zorganizowany dla Strażaków i ich rodzin. Turyści przyjechali wyłącznie po to, by zwiedzić dwa miasta – Nowogrodziec i Zgorzelec. O gościnnym Nowogrodźcu nasi Goście słyszeli wcześniej, był polecany przez przewodników poprzednich grup turystycznych, odwiedzających nasze miasto.
Jak zwykle, Nowogrodziec ciepło powitał swoich Gości. Podczas oprowadzania turystów Mieszkańcy Nowogrodźca włączali się do licznej grupy turystycznej, chętnie nawiązując kontakty i opowiadając cieple o swoim mieście. Było to bardzo miłe i spontaniczne zachowanie Nowogrodzian, którzy wykazywali w ten sposób swoją gościnność. Turyści zwiedzili Rynek, mury obronne miasta, wysłuchali historii garncarstwa w naszej gminie oraz historii Wielkiego Garnca w Nowogrodźcu nad Kwisą. Goście wysłuchali również historii naszej pięknej świątyni – kościoła p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła oraz z wielką przyjemnością wysłuchali koncertu utworów kompozytora urodzonego w naszym mieście, Józefa Ignacego Schnabla, w wykonaniu Pana Mariusza Urbana. Spotkanie tradycyjnie nosiło charakter interaktywny, z mnóstwem pytań, opowiastkami o swoim mieście oraz wspólnymi zdjęciami z gościnnymi Mieszkańcami Nowogrodźca.
W tym samym dniu Nowogrodziec odwiedziła kolejna grupa turystów z Niemiec. Byli to potomkowie osób, niegdyś zamieszkujących tereny naszej gminy. Jak zwykle turyści zostali serdecznie i ciepło powitani. Gości oprowadzono po mieście, udzielono informacji, których potrzebowali.
Wszyscy tradycyjnie otrzymali pamiątki, foldery oraz gadżety z Herbem Nowogrodźca.

Turyści nie kryli swojej satysfakcji z udanego wyjazdu do Nowogrodźca. Cieszymy się bardzo i zapraszamy wszystkich do Gminy Nowogrodziec!

50 osób z Wrocławia zdjęcia

A.Veer