dot zd

W ubiegłym tygodniu Gminę Nowogrodziec odwiedzili turyści – ambasadorzy turystyki motocyklowej na Dolnym Śląsku na czele z Panem Rajmundem Papiernik, Dyrektorem Biura Zarządu Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz Panem Pawłem Wróblewskim, Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego w latach 2004–2006. Organizatorami wyprawy byli Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Fundacja Pro Culture Bono i Zamek Kliczków. Odważnych rajdowców serdecznie przywitał Gospodarz Gminy Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich. Pan Burmistrz opowiedział o historii garncarstwa gminy oraz zaprosił Gości do zwiedzania wspaniałej późnobarokowej świątyni – kościoła pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu. W kościele zaś odbył się krótki koncert utworów rodzimego Kompozytora Józefa Ignacego Schnabla.

Nowogrodziec zawsze gorąco wita swoich gości. Gościnność Gminy Nowogrodziec, serdeczność i ciepło jej Mieszkańców przyciąga do nas coraz więcej turystów o różnych zainteresowaniach i możliwościach czasowych. Gościmy turystów zainteresowanych odwiedzaniem i poznawaniem miejsc związanych z kulturą w jej rozmaitych aspektach, jak również turystów zainteresowanych krajoznawstwem. Chętnie przyjeżdżają do nas  wielbiciele turystyki aktywnej, zwłaszcza miłośnicy sportów wodnych, rowerzyści i, oczywiście, motocykliści. Przez Gminę Nowogrodziec przechodzą trasy motocyklowe - wspaniałe miejsca dla kochających podróże motocyklowe. Jest tu mnóstwo ciekawych dróg - długich prostych, jak i mniej lub bardziej ostrych, obfitujących w fantastyczne zakręty. Można podziwiać piękną panoramę, są w naszej gminie malownicze odcinki dróg, po których przejazd naprawdę sprawia sporo przyjemności.

Na stronie Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej znajdujemy krótkie relację „na bieżąco" naszych Gości o przebiegu Rajdu Motocyklistów:

No i jazda dalej...jedna z najprzyjemniejszych niespodzianek na naszej dotychczasowej trasie. Zatrzymujemy się w Nowogrodźcu, gdzie niesłychanie miło powitał nas pan Burmistrz. Nowogrodziec to maluteńka miejscowość, jednak nie pozbawiona walorów turystycznych, jest nią między innymi największy na świecie garniec, który został wpisany na listę rekordów Guinessa. Nowogrodziec słynie nie tylko z największego garnca na świecie - tutaj urodził się Joseph Schnabel, dlatego, specjalnie dla nas zaaranżowano krótki recital muzyki organowej i pewnie nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że przy okazji mogliśmy wejść do wnętrza organów i sami, siłą własnych mięśni je napędzać – wrażenie niezwykłe. "

Cieszymy się bardzo, że w naszej gościnnej gminie turyści czują się tak znakomicie! Zapraszamy turystów do Gminy Nowogrodziec, gdzie wszystkim Gościom poświęca się z radością czas i uwagę!

Mapa tras motocyklowych

mapa

Relacje Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej

 

A.Veer