Gościnna gmina zd

Gmina Nowogrodziec posiada doskonałe warunki przyrodnicze, krajoznawcze i kulturowe do uprawiania różnych form turystyki.

Na uwagę turystów zasługują liczne zabytki, obiekty sakralne, miejskie kamieniczki, jak również takie atrakcje, jak sporty wodne i wędkowanie na rzece Kwisa, wspaniałe plenery dla artystów, stadniny koni, czy też bogata oferta imprez kulturalnych i sportowych.
Urząd Miejski w Nowogrodźcu opracował atrakcyjną modułową ofertę turystyczną, która pozwala w sposób elastyczny dostosować produkt turystyczny do oczekiwań turystów.
Oferta turystyczna Gminy Nowogrodziec łączy prezentację architektonicznych walorów i atrakcji naszej gminy, bogactwa jej natury z pięknem kulturowego dziedzictwa, kulturą osobistą naszych Mieszkańców, gościnnością, z której słyną. To właśnie przyciąga do Gminy Nowogrodziec coraz więcej turystów. Nasza oferta jest dostosowana do gustów i potrzeb różnych grup turystycznych, jest nieodpłatna, dostępna w wielu językach obcych.
Turystom proponujemy godny uwagi moduł produktu turystycznego. Wielbiciele sportów wodnych mają dobre warunki do uprawiania kajakarstwa, spływów pontonowych, wędkowania na rzece Kwisa. Urząd Miejski w Nowogrodźcu dba o przygotowanie odpowiednich miejsc dla swobodnego zejścia do wody miłośnikom kajakarstwa i spływów pontonowych. Pasjonaci architektury i dziedzictwa kulturowego zapewne zechcą obejrzeć wspaniałe atrakcji z różnych epok historycznych: ruiny klasztoru zakonnic św. Marii Magdaleny ufundowanego, jak głosi tradycja i miejscowe kroniki, w 1217 roku przez św. Jadwigę Śląską, późnobarokowy kościół p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła z ołtarzem głównym wykonanym z drewna polichromowanego w stylu późnego rokoko, zabytkową XVIII-wieczną plebanię - dom urodzenia słynnego europejskiego kompozytora Józefa Ignacego Schnabla, wieżę widokową wzniesioną na wzór średniowiecznego kasztelu z miejscowego ciosanego piaskowca i cegły ołdrzychowskiej, siwe mury obronne z początku XIV wieku, jedyny zachowany w całości słup milowy w Polsce, Wielki Garniec w Nowogrodźcu nad Kwisą – świadectwo nowogrodzieckich tradycji garncarskich sięgających w głąb wieków. Koneserów muzyki sakralnej czekają niezwykłe doznania artystyczne – utwory na organach Józefa Ignacego Schnabla, Johanna Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu Pana Mariusza Urbana, pracownika Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu.
Wielu przewodników biur turystycznych odwiedziło do tej pory naszą gościnną gminę. Chęć stałej współpracy wyrazili przewodnicy z Legnicy, Lubina, Zielonej Góry, Żar oraz innych miejscowości.

Serdecznie zapraszamy do gościnnej Gminy Nowogrodziec !!!

 

 A.Veer