Drukuj
Odsłony: 595

szkoła410

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wracają do szkół i swoich codziennych obowiązków. Decyzja o przywróceniu zajęć stacjonarnych została podjęta pomimo wielu obaw i ryzyka. Ustalono, że edukacja, podobnie jak wiele innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, powinna funkcjonować w sposób zbliżony do tego sprzed pandemii.

Podkreślamy jak ważny dla rozwoju społecznego dzieci i młodzieży jest powrót do nauki stacjonarnej. Kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie cyfrowe nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych. Przedłużająca się izolacja może w dalszej perspektywie przynieść wiele negatywnych skutków. Chodzi przede wszystkim o przygotowanie młodego człowieka do dorosłości, do życia w społeczeństwie, które w dużym stopniu kształtuje się               w środowisku szkolnym.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i utrzymanie ciągłości nauki stacjonarnej w szkołach i przedszkolu. Dlatego, bardzo proszę o zastosowanie się do wszelkich zaleceń  Dyrektorów Szkół, którzy są świadomi obowiązków i odpowiedzialności, która spoczywa na ich barkach. Wymagajmy, każdy od siebie i wspólnie, wtedy będziemy zachowywali obowiązujące reguły.

W imieniu władz samorządowych życzę  wszystkim na początku nowego roku szkolnego, aby był on spokojny i bezpieczny, owocował osiągnięciami  edukacyjnymi oraz wychowawczymi.

Jestem przekonany, że systematyczność w nauce i  rozwijanie swoich zainteresowań pozwoli uczniom osiągnąć bardzo dobre wyniki w nauce, aby rok szkolny zakończył się sukcesem          w czerwcu przyszłego roku.

Robert Relich

Burmistrz Nowogrodźca