Szanowni Mieszkańcy Gminy i Miasta Nowogrodziec!
 
Dla nas wszystkich nastał trudny czas epidemii. Wierzę, że Mieszkańcy naszej gminy zachowują zasady bezpieczeństwa i nadzwyczajne środki higieny, dostosowując się do wytycznych służby zdrowia, przekazanych Państwu za pośrednictwem portali internetowych Urzędu Miejskiego w Nowogrodźcu.
Moją szczerą prośbą jest zrozumienie sytuacji! Rząd wprowadził pewne ograniczenia, do których musimy bezwzględnie się dostosować. Ci z nas, którzy nie pracują, muszą pozostać w domu. To nie jest prośba, ani zalecenie, to wiążąca instrukcja.
O tym, jak ważna jest profilaktyka w kontekście walki z koronawirusem, nie trzeba nikogo przekonywać. Przypomnień jednak nigdy za wiele.
Pamiętajmy, że wirus ten jest bardzo niebezpieczny, szczególnie dla osób starszych. Jednak wiemy już, że koronawirus nie wybiera według wieku: wśród chorych jest wielu młodych.
 
Apeluję do Was, Mieszkańcy Gminy i Miasta Nowogrodziec, abyście wytrwali w zachowaniu ostrożności i pozostali w swoich domach do zakończenia epidemii.
Proszę również w tym czasie szczególnie zadbać nie tylko o siebie, ale i o najbliższych, dostrzegając ich potrzeby i pomagając w czynnościach niezbędnych. Nie zapominajmy o seniorach, osobach samotnych i słabych. Otwórzmy się na potrzeby, które do tej pory mogły być niezauważone.
Przypominam Państwu, że szkoły na terenie naszej gminy prowadzą nauczanie zdalne. Wiele spraw urzędowych również można załatwić bez wychodzenia z domu.
Dziękuję wszystkim pracownikom służby zdrowia, wszystkim pracującym w handlu, przy produkcji żywności, pracownikom opieki i ochrony porządku publicznego, wszystkim, którzy podejmują trud pracy mimo własnych obaw i trudności, abyśmy mogli dobrze funkcjonować w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie!
Życzę dużo zdrowia oraz wytrwałości!
Pozostańcie w swoich domach do zakończenia epidemii!

                                                                                                                                                                         Z wyrazami szacunku                                                                                                                                                                                                                                         Robert Relich                                                                                                                                                                                                                   Burmistrz Nowogrodźca

 

Dane kontaktowe i telefoniczne:

  • Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna 

        tel. 75 732 32 46 lub 600 043 978

        strona internetowa: http://psse.boleslawiec.ibip.wroc.pl/public/

 

  • Serwis Rzeczypospolitej Polskiej gov.pl

           infolinia: 800 190 590

            strona internetowa: https://www.gov.pl/

 

  • Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowogrodźcu

           tel. 509 966 688

 

  • Telefon kryzysowy - Nowogrodziec

           tel. 501 478 788