Czernianki zd

Wyjątkową okazję do świętowania mieliśmy 12 października 2019 roku – Zespół Folklorystyczny „Czernianki" obchodził Jubileusz XXXV-lecia swojej działalności.
Uroczyste spotkanie z okazji jubileuszu miało miejsce w świetlicy wiejskiej w miejscowości Czerna. Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich złożył serdeczne podziękowania wszystkim Mieszkańcom Czernej, którzy tworzyli ten wspaniały zespół.
Jubilaci zaprezentowali dla zgromadzonych gości występ artystyczny.
W czasie imprezy został przedstawiony krótki rys historyczny obrazujący 35 lat działalności zespołu.
Członkowie zespołu „Czernianki”, doceniając zaangażowanie, pomoc i wysiłek włożony na rzecz rozwoju zespołu, wręczyli Burmistrzowi Robertowi Relichowi podziękowania wraz z życzeniami wszelkiej pomyślności.
Nie zabrakło śpiewu i tańców zaproszonych z tej wyjątkowej okazji zespołów folklorystycznych, wśród których znalazły się zespoły: „Zagajnik-Wykroty”, „Milikowianki”, „Gościszowianki”, Kapela ”Herbuty” z Osiecznicy, kapela „Kunice” z Kunic, zespół „My Słowianie” z Osłej.
Wszystkie zaproszone zespoły i delegacje wręczyły Jubilatom podziękowania oraz upominki.
„Należą się słowa uznania wszystkim członkom zespołu za czas i wysiłek poświęcany na utrwalanie kultury ludowej, którą cechuje trwałość i związek ze środowiskiem, a także przekazywanie jej w bezpośrednich kontaktach w obrębie rodziny, społeczności wiejskiej, parafii i regionie”- podkreślił gospodarz gminy Nowogrodziec Robert Relich.
Serdecznie gratulujemy Jubilatom – wszystkim obecnym i byłym Członkom Zespołu Folklorystycznego „Czernianki" z Czernej oraz życzymy dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności, wytrwałości w krzewieniu kultury, ciągłego poszukiwania oraz doskonalenia swojego kunsztu!

Czernianki 1

Podziękowanie dla Burmistrza1

Czernianki 2

Czernianki 3

Czernianki 4

Podziękowanie dla Burmistrza2