DOŻYNKI410

W minioną niedzielę, 1 września mieszkańcy gminy Nowogrodziec podziękowali za zebrane plony podczas dożynek gminnych w Parzycach.

Zgodnie z tradycją uroczystość rozpoczęła się od dziękczynnej Mszy Świętej dożynkowej. Starostowie dożynek złożyli na ręce gospodarza gminy chleb upieczony z tegorocznych zbóż, który jak każe tradycja, został podzielony wśród zgromadzonych gości.

Podczas ceremoniału dożynkowego Burmistrz Robert Relich podziękował wszystkim rolnikom za ciężką pracę, za umiłowanie ziemi i pielęgnowanie tradycji. Popłynęły życzenia przede wszystkim zdrowia, sił i wytrwałości w pokonywaniu trudności, szczególnie związanych z nieprzychylną aurą – suszami, które nawiedzają uprawy naszych rolników.

Na zgromadzonych tłumnie gości czekało wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów. W części artystycznej wystąpiła Nowogrodziecka Orkiestra, Zespól Pieśni i Tańca Nowogrodziec, swój dorobek artystyczny zaprezentowały także lokalne zespoły ludowe. Sołectwa zaprezentowały tradycyjne wieńce dożynkowe, które wykonane zostały z niezwykłą starannością i poświęceniem.  W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy wyróżniono trzy sołectwa: Gościszów, Milików i Zebrzydowa.

Przy utworach gwiazdy wieczoru – zespole „Diadem” zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

„Składam serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tego pięknego święta - to dzięki Wam możemy kultywować tradycję i przekazywać ją młodszemu pokoleniu. Dziękuję gorąco rolnikom i sołtysom ze wszystkich sołectw za udział we wspólnym dziękowaniu i świętowaniu zakończenia żniw”.

                                                                                                                                                     Robert Relich – Burmistrz Nowogrodźca

                                                                                                            

fotorelacja z uroczystości