18 sierpnia 2019 roku w ramach Jarmarku Garncarskiego odbędzie się po raz drugi Gminny Festiwal Sportu. Impreza będzie miała swoje miejsce na Stadionie Miejskim w Nowogrodźcu, a jej początek zaplanowano na godzinę 14.00.

Gościem Specjalnym tegorocznej edycji Festiwalu Sportu będzie Piotr Świerczewski, były piłkarz reprezentacji Polski oraz srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich z Barcelony.

Piotr Świerczewski jest wychowankiem Sandecji Nowy Sącz. Swoją karierę zawodową kontynuował w wielu klubach polskich i zagranicznych. Występował między innymi w GKS Katowice, z którym zdobył puchar krajowy i superpuchar, Lechu Poznań, z którym zdobył Puchar i Superpuchar Polski, Cracovia Kraków, Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski, z którą zdobył puchar krajowy i puchar ligi, Koronie Kielce, ŁKS Łódź i Zagłębiu Lubin.

Występy zagraniczne to liga Japońska w Gamba Osaka, Liga angielska w Birmingham City oraz liga Francuska. Tu występował w takich drużynach, jak AS Saint-Étienne Loire, SC Bastia Olympique de Marseille. Największy sukces w karierze klubowej świętował w roku 1997 w SC Bastia zdobywając Puchar UEFA Intertoto.

26 listopada w 1999 roku zadebiutował w Piłkarskiej Reprezentacji Polski w meczu z Argentyną. Uczestniczył w Mistrzostwach Świata w Korei Południowej i Japonii w 2002. Łącznie w reprezentacji, grając na pozycji defensywnego pomocnika, rozegrał 70 spotkań i strzelił jednego gola. W latach 2015-2016 był asystentem trenera Piłkarskiej Reprezentacji Polski U-21 Marcina Dorny.

Gminny Festiwal Sportu to wydarzenia sportowe w różnorodnej formule. Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00 Turniejem Piłkarskim Żaków o Puchar Burmistrza Nowogrodźca. Od godziny 14.00 będzie działać akademia rowerowa Jonasza Pakulskiego, uczestnika programu telewizyjnego „Mam Talent”. Tu dzieci będą uczyły się pod okiem instruktorów bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach.

Godzina 15.00 to początek Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora GCKiS Nowogrodziec dla zawodników w wieku od lat 1 do 101. Dla przedszkolaków odbędzie się o godzinie 15.30 bieg, w którym pobiegną razem z rodzicami na dystansie 300 merów. Jest to nawiązanie do największej imprezy biegowej naszej gminy, a mianowicie Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego Nowogrodziecka 10-tka, w którym Bieg Rodzinny przedszkolaków cieszy się dużym zainteresowaniem.

W skateparku odbędzie się o godzinie 16.30 pokaz połączony z warsztatami jazdy na deskorolce. a wykona go Sebastian Sarysz - Mistrz Polski w jeździe na deskorolce.

Sebastian Sarysz wystąpi 18 sierpnia podczas Gminnego Festiwalu Sportu organizowanego w ramach Jarmarku Garncarskiego. Swoje umiejętności zaprezentuje w skateparku przy Stadionie Miejskim w Nowogrodźcu o godzinie 16.30.

Jazdę na deskorolce Sebastian Sarysz rozpoczął w 2003 roku, więc właśnie mija 16 lat deskorolkowej "kariery". Aktualnie jest mistrzem Polski oraz należy do kadry, reprezentując nasz kraj w zawodach międzynarodowych. Regularnie uczestniczy też w różnych zawodach oraz eventach organizowanych na terenie naszego kraju. 
Dodatkowo prowadzi markę BoardThing zajmującą się recyklingiem zużytych blatów deskorolkowych. Oprócz pokazu poprowadzi również warsztaty z nauki jazdy i trików na deskorolce.

Serdecznie zapraszamy!

GCKiS w Nowogrodźcu