Drużyna Miejskiego Klubu Sportowego „Chrobry” Nowogrodziec po zaciętej walce do ostatniej kolejki wywalczyła awans do Klasy Okręgowej. Drużyna z Nowogrodźca od kilku lat starała się uzyskać promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Przed rozpoczęciem każdego sezonu była wymieniana w gronie faworytów Klasy A grupy III, jednak brakowało nieco szczęścia w starciu z bezpośrednimi rywalami.

Bazując na zawodnikach z gminy Nowogrodziec oraz wychowankach klubu, Zarządowi Klubu nie zabrakło cierpliwości i determinacji w obranej strategii i drodze do awansu. Również przed obecnym sezonem zespół „Chrobrego” wymieniany był, jako główny kandydat do gry w Klasie Okręgowej w przyszłym sezonie. Do zespołu dołączył przed sezonem doświadczony zawodnik Zbigniew Grzybowski, który został grającym trenerem. Pod jego wodzą drużyna nabrała pewności siebie oraz bardzo ofensywnego stylu gry.

W przerwie zimowej do drużyny dołączył jeszcze pomocnik Marcin Potyszka i stało się jasnym, że drużyna „Chrobrego” będzie nadal grała bardzo ofensywnie. Świadczy o tym bilans bramek, gdyż w 23 spotkaniach strzeliła aż 95, tracąc jedynie 24.

Nieoczekiwanie to drużyna z Łazisk stawiła największy opór i od dłuższego czasu było wiadomo jedno, że awansują albo Łaziska, albo Nowogrodziec. Pozostałe drużyny były daleko za plecami wspomnianej dwójki, mając dużą stratę punktową. Emocji nie zabrakło aż do ostatniej kolejki ligowej, w której zespół „Chrobrego” pewnie pokonał na wyjeździe Ocice 5:1, natomiast Łaziska nieoczekiwanie uległy Łące 1:2. Po ostatnim gwizdku sędziego wybuchła wielka radość wśród zawodników, działaczy oraz kibiców drużyny z Nowogrodźca, która po wielu latach wywalczyła upragniony i długo oczekiwany awans.

Zespół „Chrobrego” Nowogrodziec w sezonie 2017/2018 występował w składzie:
Tomasz Chamier-Gliszczyński, Bartosz Kojder, Tomasz Kopała, Mariusz Kukawski, Nikolas Niedzielski, Michał Nowak, Mateusz Orda, Adrian Paruch, Jakub Piekarz, Marcin Potyszka, Sławomir Tkacz, Wiesław Tkacz, Kamil Tkacz, Sebastian Tkacz, Marcin Tofil, Łukasz Nowak, Maciej Trochimczuk, Wojciech Wilczyński, Jacek Wilczyński, Robert Zarzycki, Dawid Zazulak, Zbigniew Grzybowski – trener.

Robert Relich, Burmistrz Nowogrodźca, serdecznie gratuluje sukcesu drużynie Miejskiego Klubu Sportowego „Chrobry” Nowogrodziec, życząc jednocześnie dużo zdrowia, radości, nowych dokonań i kolejnych sukcesów sportowych.

Źródło: Zarząd Klubu MKS Chrobry Nowogrodziec