ZDJĘCIE OSP410

W dniach od 10.03.2018 r. do 19.05.2018 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu organizuje kurs podstawowy ratowników OSP. Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich skierował Strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych do udziału w szkoleniu.

W szkoleniu biorą udział Strażacy z OSP Czerna, OSP Zebrzydowa, OSP Gierałtów, OSP Nowogrodziec, OSP Gościszów OSP, Nowogrodziec Osiedle oraz OSP Wykroty. Strażacy w niedalekiej przyszłości zasilą jednostki operacyjno – techniczne OSP i tym samym przyczynią się do wzrostu bezpieczeństwa Mieszkańców.

Łącznie dwunastu Strażaków uzyska wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z zakresu programu szkolenia. Strażacy zakwalifikowani zostali spośród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz osób angażujących się w pracę społeczną na rzecz OSP.

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich życzy nowym Strażakom zaangażowania podczas zajęć oraz pozytywnych wyników egzaminów końcowych. Niech nabyta wiedza w zakresie  sprawnego i bezpiecznego wykonywania działań ratowniczych, stanowi dalszą motywację do pracy i rozwijania umiejętności.