Jak co roku, na czas ferii zimowych Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu zapewniło dzieciom z naszej gminy wiele ciekawych i niezapomnianych atrakcji.
Uczestnicy skorzystali z zajęć technicznych, plastycznych oraz edukacyjnych, gdzie poszerzali swoją wiedzę i ćwiczyli zdolności manualne. Największą popularnością cieszyły się warsztaty skręcania balonów, wykonania rzeźb z zimnej porcelany oraz krajobrazu z papieru toaletowego. Dzieci przeniosły się również w świat Nowej Zelandii, gdzie poznały plemię Maorysów, nauczyły się wojennego tańca Haka, a także pogłębiły swoją wiedzę na temat zwierząt żyjących w Polsce.
Nasza Biblioteka i jej filie także pamiętały o dzieciach, zapewniając im wiele ciekawych zajęć. Uczestnicy mieli okazję do obejrzenia filmów animowanych z cyklu „Filmoteka-Biblioteka”, a także do wykonania ciekawych prac podczas warsztatów Quillingu, malowania ceramiki, tworzenia dekoracji z wikliny papierowej oraz wiele innych.
Wszystkie zajęcia cieszyły się sporym zainteresowaniem, aż 7 dzieci za 100% frekwencję otrzymało nagrody.
Na zwieńczenie ferii zimowych GCKiS przygotowało dla dzieci słodki poczęstunek oraz niespodziankę w postaci dmuchanych zjeżdżalni na sali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu.

Uczestnikom zajęć nie schodził uśmiech z twarzy, co było najwspanialszym podziękowaniem dla organizatora. /Źródło: GCKiS w Nowogrodźcu/