Wyróznienie dla Nowogrodźca

Podczas XXXV Sesji Rady Miejskiej w Nowogrodźcu, która odbyła się 23 lutego 2017 roku, Miasto Nowogrodziec zostało uhonorowane tytułem „Miasto Przyjazne Turystom”.

Stowarzyszenie Turystyki Regionalnej „Wędrowiec” z Bolesławca nadało ten tytuł Miastu Nowogrodziec za dobrą współpracę, doceniając gościnność naszego miasta i jego mieszkańców. Jak podkreślił Pan Rafał Kotlarski, Prezes Stowarzyszenia Turystyki Regionalnej „Wędrowiec”: „Ten tytuł został nadany dla Miasta Nowogrodziec przez uczestników licznych grup wędrownych, którzy w podsumowaniu roku 2016 opowiedzieli się ze sporym uznaniem dla Gminy Nowogrodziec.”

Tytuł „Miejsce Przyjazne Turystom” został nadany Sołectwu Kierżno w Gminie Nowogrodziec. Wyróżnienie odebrały: Pani Genowefa Chmielowiec, Sołtys Kierżna oraz Pani Bożena Tarnawska, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Kierżnie. Sołectwo Kierżno również wielokrotnie angażowało się we współpracę w zakresie rozwoju i promocji turystyki regionalnej, co zostało docenione przez Stowarzyszenie Turystyki Regionalnej „Wędrowiec” z Bolesławca.

Szczególnym tytułem „Artysty Regionu” uhonorowano Artystę malarza – Pana Wacława Kleszczyńskiego, utalentowanego Mieszkańca naszej gminy. Pan Wacław Kleszczyński również chętnie współpracuje z Urzędem Miejskim w Nowogrodźcu, biorąc udział w wystawach i prezentacjach twórczości artystów regionalnych. Wystawa autorska prac Artysty wykonanych w różnorodnych technikach malarskich wraz z prelekcją wzbudziła zainteresowanie i uznanie Gości naszego miasta.

Nowogrodziec staje się coraz bardziej popularny wśród turystów. Nie tylko wśród tych przejazdowych. Staje się również coraz bardziej cenionym miejscem docelowym dla turystów z Polski i zagranicy. Zapraszamy serdecznie!

Wyróżnienia zdjęcia

Wyróżnienie turystyka