14 grudnia 2017 roku w Nowogrodźcu panowała Bożonarodzeniowa atmosfera. Mieszkańcy i Goście naszej gminy zebrali się przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu, aby wspólnie kolędować. Słowami pięknych życzeń serdecznie powitali wszystkich zgromadzonych Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Nowogrodźcu Antonina Szelechowicz oraz Ksiądz Artur Węgiel, wikariusz parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła z Nowogrodźca, życząc wszystkim zebranym zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz dzieląc się opłatkiem.

W części artystycznej bogactwo kolęd polskich, ich żywotność w tradycji ludowej i narodowej zaprezentowali Mieszkańcy Gminy Nowogrodziec. Jesteśmy gminą rozśpiewaną, dowodem tego był piękny wieczór w Nowogrodźcu, kiedy radosny kolędniczy śpiew rozbrzmiewał w wykonaniu naszych Mieszkańców. Kolędy i pastorałki zaprezentowali Nowogrodziecka Orkiestra Dęta, dzieci z Przedszkola Publicznego w Nowogrodźcu, Gminny Zespół Pieśni i Tańca Nowogrodziec, Zespół Folklorystyczny „Milikowianki" z Kapelą, Zespół Folklorystyczny „Czernianki”, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego z Nowej Wsi, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Górników Surowców Mineralnych w Czernej, Sekcja Dęta GCKiS Nowogrodziec, Zespół Śpiewaczy „Zagajnik-Wykroty” z Kapelą, Sekcja Akordeonistów przy Społecznym Ognisku Muzycznym im. J.I. Schnabla w Nowogrodźcu, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie oraz Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach, Zespół „Mali Gościszowiani" ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gościszowie, Chór Środowiskowy „Harmonia", jak również „Herody” z Gościszowa i „Gościszowianki" z Kapelą z Gościszowa. Program artystyczny zakończono występem Kabaretu „Grosik” z Nowogrodźca. Wielką atrakcją były: szopka Bożonarodzeniowa, kiermasz świąteczny, wystawa stroików Bożonarodzeniowych, degustacja świątecznych potraw oraz pięknie udekorowana choinka.

Nastroju świątecznego dopełniała kolorowa iluminacja świetlna. Pogoda również dopisała i wraz z rozgrzewającą muzyką sprawiła, że wszystkie występy cieszyły się szerokim gronem odbiorców.
Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres, w którym ludzie jednoczą się, napełnieni serdecznością i radością – taki właśnie klimat panował podczas wspólnej Kolędy w Nowogrodźcu!

Hej kolęda kolęda zdjęcie5

Hej kolęda kolęda zdjęcie2

Hej kolęda kolęda zdjęcie3 

>>Galeria zdjęć<<

Pszczelarze z całego regionu świętowali w Nowogrodźcu. Były podsumowania minionego roku i plany na następny. Ważne, aby ule na wiosnę były pełne zdrowych pszczół – tego przede wszystkim życzą sobie pszczelarze. I proszą o to także św. Antoniego, Patrona wszystkich pszczelarzy.

>>Relacja TV Łużyce pt. Czego życzą sobie pszczelarze?<<

>>Pszczelarze świętowali w Nowogrodźcu - galeria zdjęć<<

 

Uczniowie z klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu wzięli udział w akcji pisania listów w obronie praw człowieka, organizowanej od wielu lat przez Amnesty International. I znów pobili swój własny rekord w ilości napisanych listów – a do tego mają nadzieję, że listy pomogą tym, którzy pomocy oczekują.

>>Relacja TV Łuzyce pt. W obronie praw człowieka<<

Konkurs na najpiękniejsze stroiki świąteczne rozstrzygnięto w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu. Uczniowie szkół z terenu gminy Nowogrodziec prześcigały się w pomysłach na oryginalny stroik.

>>Najpiękniejsze stroiki - TV Łużyce<<

W najbliższy czwartek, 14 grudnia, w Nowogrodźcu będzie można przygotować się do Świąt i poczuć już tą wyjątkową atmosferę. Kolęda Nowogrodziecka tym razem odbędzie się przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu.

>>Kolęda w Nowogrodźcu - TV Łużyce<<