Archiwum wiadomości

2020

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 112 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
18

ARiMR: Materiał siewny 2020 – ruszył nabór wniosków

Od 25 maja do 25 czerwca rolnicy mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany za rok 2020. &nb Czytaj więcej..

Wiadomości
62

Apel do rolników

>>>Apel do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas żniw<<< Czytaj więcej..

Wiadomości
30

Spektakl teatralny on-line z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w dniach 1-2 czerwca na spektakl teatralny pt. "Skrzydlaty Odlot".  GMINNE CENTRUM KULTURY I SPORTU W NOWOGRODŹCU ZAPRASZA Z OKAZ Czytaj więcej..

Wiadomości
107

XXX- lecie samorządu

Rok 2020 jest rokiem szczególnym dla wspólnoty jakią stanowi samorząd, mija bowiem 30 lat od pierwszych w pełni wolnych wyborów do rad gmin i ustawy o samorządzie terytorialnym. Ustawa została uchwa Czytaj więcej..

Wiadomości
131

Przebudowa kanalizacji deszczowej

30 kwietnia br. Burmistrz Nowogrodźca zawarł z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego umowę o dofinansowanie projektu inwestycyjnego Gminy Nowogrodziec pn. ,,Przebudowa kanalizacji deszczowej wraz z Czytaj więcej..

Wiadomości
107

Wznowienie poboru opłat w strefie płatnego parkowania

  Szanowni Mieszkańcy ! Uprzejmie informujemy, że od dnia 01 czerwca 2020 r. wznowiony zostaje pobór opłat w strefie płatnego parkowania w  Nowogrodźcu. Czytaj więcej..

Wiadomości
320

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Szanowni Mieszkańcy ! Informujemy, że od dnia 01 czerwca 2020 r. na terenie Gminy i Miasta Nowogrodziec zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych w systemie tzw. „wystawki”. Ze Czytaj więcej..

Wiadomości
194

Nowy dach w ośrodku zdrowia w Zebrzydowej

18 maja br. rozpoczęły się prace związane z remontem pokrycia dachu na budynku Wiejskiego Ośrodka Zdrowia w Zebrzydowej. Wykonawcą robót jest Firma Usługowo Remontowa „Grześ” Grzegorz Mierzwa z s Czytaj więcej..

Wiadomości
1245

Sposób obsługi interesantów od 25 maja 2020 r.

       Informujemy, że od 25 maja 2020 r . Urząd Miejski w Nowogrodźcu przywraca bezpośrednią obsługę obywateli z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych (dezynfek Czytaj więcej..

Wiadomości
195

„Modernizacja (obszar D)” i „Restrukturyzacja małych gospodarstw”

O miesiąc, do 30 czerwca 2020 r., został wydłużony termin składania wniosków  na „Modernizację gospodarstw rolnych” w obszarze D i „Restrukturyzację małych gospodarstw”. Pierwotnie nabór wni Czytaj więcej..

Wiadomości
162

Dopłaty dla rolników - ostateczny termin składania oświadczeń: 8 czerwca

Rolnicy posiadający mniej niż 10 ha gruntów ornych również w tym roku mogą złożyć, zamiast e-wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW 2014-2020, oświadczenie potwierdzające brak zmian w s Czytaj więcej..

Wiadomości
236

Realizacja programu "zdalna szkoła" w Gminie Nowogrodziec

W dniu 23 kwietnia 2020 roku Robert Relich - burmistrz Nowogrodźca zawarł umowę o powierzenie grantu nr 966/2020 w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr Czytaj więcej..

Wiadomości
189

Premie dla młodych rolników

Od środy 3 czerwca do 1 sierpnia 2020 r. młodzi rolnicy będą mogli składać w ARiMR wnioski o przyznanie premii na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania. Pomoc finansowana jest z budżetu PROW 201... Czytaj więcej..

Wiadomości
283

XXIII Sesja Rady Miejskiej w Nowogrodźcu

    Informujemy, że w dniu 27 maja 2020 r. o godz. 9:30 w sali konferencyjnej Domu Kultury „PROMYK” w Nowogrodźcu ul. Rynek 20 odbędzie się XXIII Sesja Rady Miejskiej w Nowogrodźcu *** Czytaj więcej..

Wiadomości
309

Komunikat Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Szanowni Państwo, przekazujemy komunikat Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Rolnik pracuje, układ ruchu szanuje. Bóle i schorzenia kręgosłupa są częstym problemem związanym z prawidłow Czytaj więcej..

Wiadomości
211

Realizacja na terenie Gminy Nowogrodziec programu „Szkolny Klub Sportowy”

W 2020 roku została zawarta umowa pomiędzy Gminą Nowogrodziec, reprezentowaną przez Roberta Relicha, Burmistrza Nowogrodźca a Dolnośląską Federacją Sportu, jako operatorem Wojewódzkim programu Minis Czytaj więcej..

Wiadomości
578

Lampy LED

Rozpoczynamy realizację inwestycji pn. „Budowa oświetlenia drogowego w Gminie Nowogrodziec”. W dniu dzisiejszym, tj. 13 maja br. Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podpisał umowę z Wykonawcą: Usług Czytaj więcej..

Wiadomości
377

Wiadomości
338

PSZOK w Nowogrodźcu

Szanowni Mieszkańcy !  Uprzejmie informuję, że od dnia 11 maja 2020 roku Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy  ul. Strzeleckiej 24  w Nowogrodźcu czynny jest... Czytaj więcej..

Wiadomości
206

Dłuższy termin składania wniosków o płatność dobrostanową

Szanowni Panstwo, na prośbę Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie przekazujemy informację o przedłużeniu terminu składania wniosków dla rolników. Do 15 czerwca 202 Czytaj więcej..

Wiadomości
411

KOMUNIKAT z dnia 08 maja 2020 r. na temat sytuacji w SP ZOZ w Nowogrodźcu przy ul. Lubańskiej 16

Informujemy, iż: według stanu na dzień 8 maja 2020 r. w zakładach opieki długoterminowej: Zakładzie Opieki Paliatywno- Hospicyjnej oraz Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczego prowadzonych przez SPZOZ prz Czytaj więcej..

Wiadomości
448

Pomagamy solidarnie

W dniu 6 maja 2020 roku Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podpisał umowę,  na podstawie której Gmina Nowogrodziec udziela dotacji w wysokości 228.870 zł, na przeciwdziałanie COVID-19 z przezn Czytaj więcej..

Wiadomości
626

Muza w sieci

Serdecznie zapraszamy Państwa na koncerty w ramach projektu "Muza w sieci" w Centrum Kultury i Sztuki "Muza" Koncert Bartłomieja Filipowicza Koncert Mileny Koniecznej Koncert Natalii Dudziak - tr Czytaj więcej..

Wiadomości
306

Dzień Strażaka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, w imieniu własnym oraz pracowników samorządowych, dziękuję za ofiarną pomoc i służbę na rzecz społeczności Gminy i Miasta Nowogrodziec.    &nb Czytaj więcej..

Wiadomości
286

Dzień Flagi i Święto Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto zostało wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. Wybór 2 maja na Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej nie jest przypadk Czytaj więcej..

Wiadomości
568

Komunikat Burmistrza Nowogrodźca

Szanowni Mieszkańcy Gminy i Miasta Nowogrodziec W związku z tym, że przepisy Konstytucji RP obowiązują bezpośrednio, a w szczególności art. 4 głosi, że władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Pols Czytaj więcej..

Wiadomości
713

KOMUNIKAT z dnia 27 kwietnia 2020 r. na temat sytuacji w SP ZOZ w Nowogrodźcu przy ul. Lubańskiej 16

Informujemy, iż: według stanu na dzień 27 kwietnia 2020 r. w zakładach opieki długoterminowej: Zakładzie Opieki Paliatywno- Hospicyjnej oraz Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczego prowadzonych przez SPZO Czytaj więcej..

Wiadomości
408

Wszystko będzie dobrze

Dzieci z Przedszkola Publicznego w Nowogrodźcu zrobiły własny filmik i zadedykowalły go wszystkim Mieszkańcom gminy Nowogrodziec. Dziekujemy serdecznie naszym Przedszkolakom! >>... Czytaj więcej..

Wiadomości
285

MOŻLIWOŚĆ ODROCZENIA TERMINU SPŁATY ZADŁUŻENIA W ARiMR

Z uwagi na ogłoszony w Polsce stan epidemii, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje o możliwości ubiegania się o odroczenie terminu spłaty zadłużenia wobec ARiMR do czasu odwołani... Czytaj więcej..

Wiadomości
435

Infolinia wsparcia psychologicznego

Urząd Miejski w Nowogrodźcu informuje, że Wojska Obrony Terytorialnej uruchomiły punkt bezpłatnej, całodobowej infolinii wsparcia psychologicznego. Od 18 marca 2020 r. działa nowa całodobowa, bezpłat... Czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 112