Archiwum wiadomości

2017

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 329 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
4205

Prężnie działa Gminny Szkolny Związek Sportowy w Nowogrodźcu

Od ponad 20 lat w Nowogrodźcu prężnie działa Stowarzyszenie Kultury Fizycznej - Gminny Szkolny Związek Sportowy, skupiający dzieci i młodzież z terenu Gminy Nowogrodziec. Działania Stowarzyszenia Czytaj więcej..

Wiadomości
4105

Modernizacja drugiego piętra Ratusza

„Modernizacja i adaptacja pomieszczeń Ratusza w Nowogrodźcu” to zadanie, które właśnie zostało zakończone. Miejsce, które całkiem niedawno było ciemnym i starym strychem – teraz jest nowoczesne i funk... Czytaj więcej..

Wiadomości
4745

Nowy plac zabaw w Nowogrodźcu

Wysłużony plac zabaw dla dzieci przy ulicy Kolejowej w Nowogrodźcu będzie generalnie wyremontowany – zyska nowe przyrządy do zabaw, nowe ogrodzenie i zupełnie nową jakość.     Materiał... Czytaj więcej..


Wiadomości
3973

15-lecie Środowiskowego Chóru HARMONIA

Piętnaście lat minęło, jak jeden dzień…. 15 lat działalności chóru, społecznego zaangażowania i pracy na rzecz kultury. Ponad 334 koncerty. Jeszcze więcej prób i spotkań. Byli wszędzie tam, gdzie zach... Czytaj więcej..

Wiadomości
4455

Wyjątkowe jasełka w Nowogrodźcu

W nowogrodzieckiej szkole podstawowej przygotowano wyjątkowe jasełka, mówiące o walce dobra ze złem. Przygotowała je cała społeczność szkolna. >>Relacje TV Łużyce pt. Bóg się rodzi<<... Czytaj więcej..

Wiadomości
4325

Kolęda w Nowogrodźcu 2017

Czas przygotowań do najpiękniejszych Świąt w roku – magicznych Świat Bożego Narodzenia – zawitał także do Nowogrodźca. Tradycyjna Nowogrodziecka Kolęda odbyła się tym razem w innym miejscu, niż zwykle... Czytaj więcej..

Wiadomości
4243

Sport w Gminie Nowogrodziec – pasja, przyjaźń, współpraca

Gmina Nowogrodziec, znana z dobrego rozwoju gospodarczego, dobrego klimatu dla przedsiębiorców oraz prowadzonych inwestycji infrastrukturalnych, stwarza również możliwość realizacji własnych pasji i z... Czytaj więcej..

Wiadomości
4200

Modernizacja Wiejskiego Domu Kultury i budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernej

  Dnia 8 grudnia 2017 roku Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podpisał umowę na wykonanie modernizacji budynku Wiejskiego Domu Kultury oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernej. Wykonawcą Czytaj więcej..

Wiadomości
5082

Hej kolęda, kolęda!

14 grudnia 2017 roku w Nowogrodźcu panowała Bożonarodzeniowa atmosfera. Mieszkańcy i Goście naszej gminy zebrali się przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu, aby wspólnie kolędować. Słowam Czytaj więcej..

Wiadomości
4216

Pszczelarze świętowali w Nowogrodźcu

Pszczelarze z całego regionu świętowali w Nowogrodźcu. Były podsumowania minionego roku i plany na następny. Ważne, aby ule na wiosnę były pełne zdrowych pszczół – tego przede wszystkim życzą sobie ps... Czytaj więcej..

Wiadomości
4112

W obronie praw człowieka

Uczniowie z klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu wzięli udział w akcji pisania listów w obronie praw człowieka, organizowanej od wielu lat przez Amnesty Int... Czytaj więcej..

Wiadomości
4631

Najpiękniejsze stroiki

Konkurs na najpiękniejsze stroiki świąteczne rozstrzygnięto w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu. Uczniowie szkół z terenu gminy Nowogrodziec prześcigały się w pomysłach na oryginalny stro... Czytaj więcej..

Wiadomości
3097

Kolęda w Nowogrodźcu

W najbliższy czwartek, 14 grudnia, w Nowogrodźcu będzie można przygotować się do Świąt i poczuć już tą wyjątkową atmosferę. Kolęda Nowogrodziecka tym razem odbędzie się przy Gminnym Centrum Kultury i ... Czytaj więcej..

Wiadomości
4197

Św. Mikołaj nie ominął Nowogrodźca

Święty Mikołaj nie zapomniał o dzieciach z terenu Gminy Nowogrodziec. Były paczki, zabawy integracyjne i wiele radości. >>Relacja TV Łużyce pt. Św. Mikołaj nie ominął Nowogrodźca<<... Czytaj więcej..

Wiadomości
4291

Przedsiębiorcze kobiety

Informacja o rozpoczęciu realizacji projektu Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje o rozpoczęciu realizacji przez Centrum Doradztwa i Szkoleń „Europrojekt” projektu pt. „Przedsiębiorcz... Czytaj więcej..

Wiadomości
3815

Kolęda w Nowogrodźcu

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców i Gości Gminy i Miasta Nowogrodziec do wspólnego kolędowania, które odbędzie się 14 grudnia br. przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu !... Czytaj więcej..

Wiadomości
4395

Nowe oświetlenie ulic w Nowogrodźcu

Kilkunastoletnie stare oprawy lamp oświetlających nowogrodzieckie ulice, zostaną wymienione na nowe, energooszczędne. To pierwszy etap inwestycji w oświetlenie gminy. Nowym, ledowym światłem zabłyśnie... Czytaj więcej..

Wiadomości
3967

Wspólna podróż w czasie - uroczystość rozpoczęcia inwestycji

Dnia 21 listopada 2017 roku odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli miast Nowogrodziec i Lomnice nad Popelkou dotyczące wspólnie realizowanego projektu transgranicznego „Lomnice nad Popelkou i No... Czytaj więcej..

Wiadomości
5656

Odkrycia archeologiczne w Nowogrodźcu

Do niezwykłych odkryć doszło podczas prac związanych z rewitalizacją płyty rynku w Nowogrodźcu. Oczom pracowników ukazała się kamienna droga sprzed wieków oraz studnia, która w ubiegłych wiekach na p... Czytaj więcej..


Wiadomości
4733

Będą nowe mieszkania socjalne dla Mieszkańców Gminy Nowogrodziec

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podpisał z wykonawcą – firmą Tomasz Chwirot z siedzibą w Bogatyni, umowę na budowę budynku socjalnego. Wykonawca wyłoniony został w trybie przetargu nieograniczon Czytaj więcej..

Wiadomości
4263

Gminny Konkurs ,,Mój zielnik 2017”

Rozstrzygnięto Gminny Konkurs ,,Mój zielnik 2017”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach. W wyznaczonym czasie wpłynęły prace uczniów ze szkół podstawowych z terenu... Czytaj więcej..

Wiadomości
4367

Przyjaciele u przyjaciół

Zespoły folklorystyczne z partnerskich Gmin z Ukrainy i Republiki Serbskiej Bośni i Hercegowiny na zaproszenie Zespołu Motajicki Vuk oraz Naczelnika Srbac Mladjana Dragosavljević spotkali się na wspól... Czytaj więcej..

Wiadomości
4130

Usunięto 60 ton azbestu!

W ramach zadania pn.: „Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy i Miasta Nowogrodziec” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w... Czytaj więcej..

Wiadomości
3771

Godnie zaprezentowali Gminę

Drużyna Orlików Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu, działająca w ramach Gminnej Akademii Piłkarskiej, wzięła udział w bardzo prestiżowym turnieju Zdolny Śląsk we Wrocławiu, w którym uczes... Czytaj więcej..

Wiadomości
3917

Sukces drużyny ze Szkoły Podstawowej w Wykrotach

Uczniowie z Gminy Nowogrodziec – drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach zajęła II miejsce w powiatowym konkursie ,,W krainie łużyckich lasów” zorganizowanym przez Miejskie C... Czytaj więcej..

Wiadomości
4171

Trwają nabory na pracowników w GCKiS

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu ogłasza nabór nastanowiska :  główny księgowy;  instruktor ds. animacji kultury;  instruktor ds. organizacji imprez i pozyskiwania środk... Czytaj więcej..

Wiadomości
3821

Aktywizacja i integracja społeczności lokalnej - nabór wniosków na projekt grantowy

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie n... Czytaj więcej..

Wiadomości
4852

Nowe mieszkania socjalne

W Nowogrodźcu powstanie 6 nowych lokali mieszkalnych: dwa mieszkania 3-pokojowe i cztery 2-pokojowe o łącznej powierzchni użytkowej 240 m2. W dniu 17 listopada br. Burmistrz Nowogrodźca podpisał Czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 329