Archiwum wiadomości

2020

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 141 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
278

Światłowody w Gminie Nowogrodziec

Orange Polska buduje sieć światłowodową na terenie Gminy NOWOGRODZIEC  w ramach projektu „Jeleniogórski Orange Światłowód”. Projekt jest realizowany z dofinansowaniem ze środków UE w ramac read more..

Wiadomości
196

Kalendarz imprez

  Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez w sezonie lato-jesień 2020. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na bieżąco  na stronie internetowej organizatora - Gminnego Cen read more..

Wiadomości
150

Droga w Wykrotach

Zapraszamy do obejrzenia materiału TV Bolesławiec dotyczącego remontu drogi w Wykrotach                    read more..

Wiadomości
206

Ogłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty

Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego Ogłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty w trybie art.19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznegoi o wolontar... read more..

Wiadomości
563

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

Urząd Miejski w Nowogrodźcu przekazuje komunikat Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.   read more..

Wiadomości
189

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

Urząd Miejski w Nowogrodźcu publikuje Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego.             Obwieszczenie to zawiadamia o wszczęciu w dniu 19 maj... read more..

Wiadomości
480

Nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych

Szanowni Mieszkańcy, poniżej przedstawiamy harmonogramy wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy Nowogrodziec obowiązujące w okresie od lipca 2020 roku do czerwca 2021 roku. >>>Harmonog... read more..

Wiadomości
189

Wybory sołtysa Zebrzydowej

OGŁOSZENIE           NA PODSTAWIE UCHWAŁY NR XXV/171/20 RADY MIEJSKIEJ W NOWOGRODŹCU Z DNIA 29 CZERWCA 2020 r.  BURMISTRZ NOWOGRODŹCA INFORMUJE, read more..

Wiadomości
164

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce. Kto może otrzymać pomoc?• Każda osoba w trudnej sytuacji życiowej w każdej życiowej s read more..

Wiadomości
558

Wyniki wyborów prezydenckich w naszej gminie

Wyniki pierwszego głosowania na Prezydenta RP oraz protokoły obwodowych komisji wyborczych w gminie dostępne są na stronie: https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/wyniki/1/gm/20104... read more..

Wiadomości
393

Wsparcie z Funduszu Inwestycji Samorządowych dla Gminy Nowogrodziec

Fundusz Inwestycji Samorządowych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast.Gmina Nowogrodziec otrzymała od rządu Rzeczpospolitej Polskiej wsparcie z Funduszu Inwestycji Samorząd read more..

Wiadomości
581

Dom Opieki Specjalistycznej, Zakład Rehabilitacji Leczniczej i Dom Pomocy Społecznej

Dom Pomocy Społecznej,  Zakład Rehabilitacji Leczniczej oraz Dom Opieki Specjalistycznej funkcjonują już w nowowyposażonym budynku przy ul. Cichej w Nowogrodźcu.  Zapraszamy do obejrzen read more..

Wiadomości
240

ostrzeżenie meteorologiczne

Urząd Miejski w Nowogrodźcu przekazuje komunikat Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym, przejściowo read more..

Wiadomości
262

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

  Urząd Miejski w Nowogrodźcu przekazuje do publicznej wiadomości Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego z dnia 24 czerwca 2020 roku.   & read more..

Wiadomości
255

XXV SESJA RADY MIEJSKIEJ W NOWOGRODŹCU

Informujemy, że w dniu 29 czerwca 2020 r.  o godz. 15:00 w sali konferencyjnej Domu Kultury „PROMYK” w Nowogrodźcu ul. Rynek 20 odbędzie się XXV Sesja Rady Miejskiej w Nowogrodźcu. Porząde read more..

Wiadomości
437

Zmiany w programie "CZYSTE POWIETRZE"

   Informujemy, że od dnia 15.05.2020 r. nastąpiły zmiany w naborze wniosków o dofinansowanie z programu priorytetowego „Czyste Powietrze”. Podstawowe zmiany dotyczą: Uproszczenia z read more..

Wiadomości
266

Fundacja Wsparcia Producentów Rolnych

Uprzejmie informujemy o nowoczesnym serwisie Agro-Market24, skierowanym głównie do rolników i sadowników. Portal umożliwia dodawanie bezpłatnych ogłoszeń, przeglądanie ogłoszeń rolniczych, a co n read more..

Wiadomości
289

Weź pieniądze na posadzenie lasu

Rolnicy, którzy mają w swoim gospodarstwie grunty słabszej jakości i chcą posadzić na nich las, mogą uzyskać na ten cel wsparcie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach PROW 201 read more..

Wiadomości
528

Burmistrz z absolutorium i wotum zaufania

         W dniu 18 czerwca br. w Domu Kultury PROMYK odbyła się XXIV Sesja Rady Miejskiej w Nowogrodźcu. Przedmiotem obrad było przede wszystkim: rozpatrzenie read more..

Wiadomości
355

Komunikat meteorologiczny

Urząd Miejski w Nowogrodźcu przekazuje komunikat Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Miejscami prognozuje się burze z opadami deszczu do 30 mm, punktowo do 40 mm, oraz porywa read more..

Wiadomości
485

Wojewoda z wizytą w Nowogrodźcu

      W dniu 16 czerwca gościliśmy Wojewodę Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego. Wizyta rozpoczęła się od spotkania z Burmistrzem Robertem Relichem w Urzędzie Miejskim, po read more..

Wiadomości
317

Przebudowa drogi gminnej w Godzieszowie

W dniu 28 maja br. Burmistrz Nowogrodźca podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego na przebudowę drogi gminnej w Godzieszowie (II etap – cz. dz. nr 522) w ramach finansowani read more..

Wiadomości
310

Powszechny Spis Rolny 2020

W terminie od 1.09.2020 r. do 30.11.2020 r. w całej Polsce zostanie przeprowadzony Powszechny Spis Rolny.  Spis rolny będzie prowadzony w gospodarstwach rolnych: osób fizycznych (gospodar read more..

Wiadomości
465

Powszechny spis rolny 2020 - nabór na rachmistrzów spisowych

Od 15 czerwca do 8 lipca 2020 r. trwa nabór osób chętnych do pracy jako rachmistrz spisowy przy Powszechnym Spisie Rolnym. Czekamy na zgłoszenia. Osobą do kontaktu w sprawie naboru rachmistrzów tere read more..

Wiadomości
281

Ogłoszenie

"Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego read more..

Wiadomości
442

XXIV Sesja Rady Miejskiej w Nowogrodźcu

Informujemy, że w dniu 18 czerwca 2020 r. o godz. 9:30 w sali konferencyjnej Domu Kultury „PROMYK” w Nowogrodźcu ul. Rynek 20 odbędzie się XXIV Sesja Rady Miejskiej w Nowogrodźcu *****************... read more..

Wiadomości
684

PSZOK w Nowogrodźcu

Szanowni Mieszkańcy ! Informujemy, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Strzeleckiej 24  w Nowogrodźcu będzie czynny w następujące dni tygodnia: Poniedziałek - read more..

Wiadomości
530

Przewodniczący Rady Miejskiej informuje

Komunikat Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nowogrodźcudot. przedstawienia przez Burmistrza Nowogrodźca raportu o stanie gminyi zgłaszania się mieszkańców do udziału w debacie nad raportem  &... read more..

Wiadomości
343

Dzień dziecka

Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom tym małym i tym trochę większym życzę spełnienia najskrytszych marzeń, samych radosnych i słonecznych dni pełnych dziecięcej  i beztroskiej zabawy. & read more..

Wiadomości
426

ARiMR: Materiał siewny 2020 – ruszył nabór wniosków

Od 25 maja do 25 czerwca rolnicy mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany za rok 2020. &nb read more..

Výsledky 1 - 30 z 141