Archiwum wiadomości

November 2017

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 30 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
4655

Nowe oświetlenie ulic w Nowogrodźcu

Kilkunastoletnie stare oprawy lamp oświetlających nowogrodzieckie ulice, zostaną wymienione na nowe, energooszczędne. To pierwszy etap inwestycji w oświetlenie gminy. Nowym, ledowym światłem zabłyśnie... read more..

Wiadomości
4168

Wspólna podróż w czasie - uroczystość rozpoczęcia inwestycji

Dnia 21 listopada 2017 roku odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli miast Nowogrodziec i Lomnice nad Popelkou dotyczące wspólnie realizowanego projektu transgranicznego „Lomnice nad Popelkou i No... read more..

Wiadomości
5928

Odkrycia archeologiczne w Nowogrodźcu

Do niezwykłych odkryć doszło podczas prac związanych z rewitalizacją płyty rynku w Nowogrodźcu. Oczom pracowników ukazała się kamienna droga sprzed wieków oraz studnia, która w ubiegłych wiekach na p... read more..


Wiadomości
4988

Będą nowe mieszkania socjalne dla Mieszkańców Gminy Nowogrodziec

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podpisał z wykonawcą – firmą Tomasz Chwirot z siedzibą w Bogatyni, umowę na budowę budynku socjalnego. Wykonawca wyłoniony został w trybie przetargu nieograniczon read more..

Wiadomości
4504

Gminny Konkurs ,,Mój zielnik 2017”

Rozstrzygnięto Gminny Konkurs ,,Mój zielnik 2017”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach. W wyznaczonym czasie wpłynęły prace uczniów ze szkół podstawowych z terenu... read more..

Wiadomości
4611

Przyjaciele u przyjaciół

Zespoły folklorystyczne z partnerskich Gmin z Ukrainy i Republiki Serbskiej Bośni i Hercegowiny na zaproszenie Zespołu Motajicki Vuk oraz Naczelnika Srbac Mladjana Dragosavljević spotkali się na wspól... read more..

Wiadomości
4345

Usunięto 60 ton azbestu!

W ramach zadania pn.: „Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy i Miasta Nowogrodziec” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w... read more..

Wiadomości
3991

Godnie zaprezentowali Gminę

Drużyna Orlików Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu, działająca w ramach Gminnej Akademii Piłkarskiej, wzięła udział w bardzo prestiżowym turnieju Zdolny Śląsk we Wrocławiu, w którym uczes... read more..

Wiadomości
4141

Sukces drużyny ze Szkoły Podstawowej w Wykrotach

Uczniowie z Gminy Nowogrodziec – drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach zajęła II miejsce w powiatowym konkursie ,,W krainie łużyckich lasów” zorganizowanym przez Miejskie C... read more..

Wiadomości
4389

Trwają nabory na pracowników w GCKiS

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu ogłasza nabór nastanowiska :  główny księgowy;  instruktor ds. animacji kultury;  instruktor ds. organizacji imprez i pozyskiwania środk... read more..

Wiadomości
4059

Aktywizacja i integracja społeczności lokalnej - nabór wniosków na projekt grantowy

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie n... read more..

Wiadomości
5116

Nowe mieszkania socjalne

W Nowogrodźcu powstanie 6 nowych lokali mieszkalnych: dwa mieszkania 3-pokojowe i cztery 2-pokojowe o łącznej powierzchni użytkowej 240 m2. W dniu 17 listopada br. Burmistrz Nowogrodźca podpisał read more..

Wiadomości
4393

"E-usługi" w urzędzie - nowe możliwości dla mieszkańców

Już niedługo mieszkańcy będą mogli załatwiać sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu. Rozpoczęła się budowa platformy „E-urząd”, do której przystąpiło dziesięć gmin, w tym jako pierwsza gmina Nowo read more..

Wiadomości
6537

Dotacja na zmianę ogrzewania

  W dniu 30 października Rada Miejska w Nowogrodźcu podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia regulaminu udzielania dotacji celowych osobom fizycznym oraz wspólnotom mieszkaniowym ze środków budżetu read more..

Wiadomości
4375

Chór Kameralny z Görlitz - koncert

Zapraszamy serdecznie Mieszkańców i Gości Gminy i Miasta Nowogrodziec na koncertw w wykonaniu Chóru Kameralnego z Görlitz, który odbędzie się w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Nowogr read more..

Wiadomości
4406

Przedszkolaki w Ratuszu!

16 listopada br. w Urzędzie Miejskim w Nowogrodźcu Burmistrz Robert Relich gościł 50-osobową grupę przedszkolaków wraz z Nauczycielkami: Panią Danutą Burdyną, Panią Izabelą Żukowską-Maziarz, Pani read more..

Gospodarka Odpadami Komunalnymi
8064

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Nowogrodźcu

  REGULAMIN FUNKCJONOWANIA PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH w NOWOGRODŹCU I. Zasady ogólne: 1. Regulamin określa zasady funkcjonowania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komu read more..

Wiadomości
4200

Szkolenie w zakresie dotacji na prace remontowe i konserwatorskie przy zabytkach

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że w dniu 5 grudnia 2017 roku o godz. 10.00 we Wrocławiu odbędzie się szkolenie dla właścicieli obiektów zabytkowych z Dolnego Śląska.  Szko... read more..

Wiadomości
4495

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Nowogrodźcu

11 listopada 2017 roku w Nowogrodźcu uroczyście obchodzono 99. rocznicę Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się przed pomnikiem „Obrońcom Ojczyzny” w Nowogrodźcu z udziałem wła read more..

Wiadomości
4432

Wyniki konsultacji społecznych - NGO

Ogłoszenie o wynikach konsultacji społecznych w sprawie rocznego Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w ustawie o działalności pożytku publicznego. ... read more..

Wiadomości
4781

Współpraca partnerska - wizyta gości z Srbac

W dniach 9-10 listopada br. Gminę Nowogrodziec odwiedzili przedstawiciele partnerskiej Gminy Srbac: Dziekan Dekanatu Srbackiego ksiądz Željko Sarić i kierownik Kulturalno Artystycznego Centrum (KUD) read more..

Wiadomości
4896

Konferencja „RODZINA BEZ PRZEMOCY”

W dniu 06 listopada 2017 roku w sali „PROMYK" w Nowogrodźcu odbyła się konferencja „RODZINA BEZ PRZEMOCY", zorganizowana przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowogrodźcu przy udziale Burmi... read more..

Wiadomości
4958

Sołtys Godzieszowa Piotr Tutak Sołtysem Roku 2017 !

W dniu 7 listopada 2017 roku w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala z okazji przyznania nagród w plebiscycie na Sołtysa i Sołectwo Roku 2017 organizowanym przez Gazet read more..

Wiadomości
5094

Wiadomości
4503

Wizyta Seniorów z Niemiec w Nowogrodźcu

Nowogrodziec w dniu10 października 2017 gościł uczestników polsko-niemieckich warsztatów fotograficznych dla seniorów, zorganizowanych przez lubańskie Stowarzyszenie „Pogranicze” i Christlich-Sozial read more..

Wiadomości
4450

Zumba Maraton w Nowogrodźcu

22 października 2017 roku już po raz czwarty w Nowogrodźcu odbyła się impreza pod nazwą ZUMBA MARATON. Miejscem tego wyjątkowego wydarzenia była hala sportowa mieszcząca się przy Szkole Podstawowej im... read more..

Wiadomości
4076

Otwarte Szachowe Mistrzostwa Gminy Nowogrodziec 2017

W minioną sobotę, 28 października, odbyły się Otwarte Szachowe Mistrzostwa Gminy Nowogrodziec. Miejscem rozegrania zawodów była sala konferencyjna Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu.Do ud... read more..

Wiadomości
4654

Wspólna podróż w czasie

Miasto Lomnice nad Popelką razem z miastem Nowogrodziec pod koniec 2016 roku i w 2017 roku przygotowały wspólny projekt transgraniczny „Lomnice nad Popelką i Nowogrodziec - wspólna podróż w czasie”. read more..

Wiadomości
4179

OTWARTE ZGROMADZENIE ŚPIEWACZE

Zapraszamy serdecznie na Otwarte Zgromadzenie Śpiewacze, które odbędzie się 11 listopada 2017 roku o godzinie 16.00 w Świetlicy Wiejskiej w Zebrzydowej. >>Więcej informacji - GCKiS w Nowogrodźc... read more..

Výsledky 1 - 30 z 30