Archiwum wiadomości

October 2014

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 31 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
4230

Ogłoszenia o przetargach na sprzedaż działek

Ogłoszenia o przetargach na sprzedaż działek znajdą Państwo na BIP Urzędu Miejskiego w Nowogrodźcu, które znajdują się tutaj >>>.   read more..

Wiadomości
3732

Obchody Święta Niepodległości w Nowej Wsi

Dyrektor Zespołu Szkół im. Józefa Piłsudskiego w Nowej Wsi wraz ze społecznością szkolną serdecznie zapraszają na uroczyste obchody Święta Niepodległości, które odbędą się 12 listopada 2014 r. o g read more..

Wiadomości
3712

Obchody Święta Niepodległości w Nowogrodźcu

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich serdecznie zaprasza wszystkich Mieszkańców Gminy i Miasta Nowogrodziec na uroczyste obchody Święta Niepodległości, które odbędą się dnia 11 listopada 2014 roku. read more..

Wiadomości
4031

Badania mammograficzne w Nowogrodźcu

Zachęcamy wszystkie Panie z terenu Gminy Nowogrodziec do regularnych badań mammograficznych!   Mammografię można będzie wykonać w Nowogrodźcu w dniach:5 listopada 2014 r., 7 listopada 2014 r., 2 read more..

Wiadomości
3815

Medale Komisji Edukacji Narodowej

W dniu 17 października 2014 roku w Teatrze Starym w Bolesławcu odbyło się uroczyste wręczenie Medali Komisji Edukacji Narodowej wyróżniającym się nauczycielom.Medale wręczały Pani Ewa Maria Mańkow read more..

Edukacja
5016

Szkoła Podstawowa w Gierałtowie ponownie z Zieloną Flagą

Od wielu lat wiodącym tematem pracy wychowawczej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie są działania proekologiczne. Nie inaczej było w roku szkolnym 2013/2014. Tym razem społeczność read more..

Wiadomości
3898

Przyznana dotacja z PROW dla trzeciego zadania z zakresu gospodarki wodno-ściekowej - Etap IC

Dnia 20 października 2014r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Nowogrodźcu została podpisana przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego i Prezesa Zarządu Hydro-Tech Sp. z read more..

Wiadomości
3681

Dzień Papieski

12 października 2014 roku obchodzono kolejny Dzień Papieski pod hasłem ,,Jan Paweł II - Świętym Bądźcie".  Stało się już tradycją, że w obchody Dnia Papieskiego włączają się Szkoły, noszące read more..

Edukacja
4546

Gala Wręczenia Stypendiów i Nagród Burmistrza Nowogrodźca

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 10 października 2014 roku w Auli Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów oraz Nagród Burmistrza Nowogr read more..

Wiadomości
6237

Oficjalna wizyta delegacji Gminy Nowogrodziec w partnerskiej Gminie Srbac

W dniach 13 - 14 października tego roku odbyła się oficjalna wizyta delegacji Gminy Nowogrodziec na czele z Burmistrzem Nowogrodźca Robertem Relichem w partnerskiej Gminie Srbac (Bośnia i Hercegow read more..

Wiadomości
3774

Konsultacje społeczne dot. Programu współpracy Gminy i Miasta Nowogrodziec z NGO

Serdecznie zapraszamy mieszkańców, przedstawicieli organizacji pozarządowych i podmiotów, o których mowa w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, działających na terenie Gmi read more..

Wiadomości
4506

Bezpłatny kurs języka angielskiego

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, iż Firma Consultor Sp. z o.o. zorganizowała bezpłatny kurs języka angielskiego. Do udziału w projekcie „Kurs języka angielskiego z certyfikatem TEL read more..

Edukacja
5228

Pożyteczna praca - akcja sadzenia drzew miododajnych w Nowogrodźcu

Wczoraj, 16 października, w Nowogrodźcu odbyła się akcja sadzenia drzew miododajnych. Honorowy patronat nad akcją objął Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich, który osobiście sadził drzewa – lipy dr read more..

Wiadomości
3739

Święto Patronki Gminy i Miasta Nowogrodziec Świętej Jadwigi Śląskiej

16 października obchodzimy Święto Patronki Gminy i Miasta Nowogrodziec - Świętej Jadwigi Śląskiej. Święto to ustanowiono Uchwałą Nr LV/393/10 Rady Miejskiej w Nowogrodźcu z dnia 22 stycznia 2010 read more..

Wiadomości
5474

Rewitalizacja płyty Rynku i ul. Kościuszki w Nowogrodźcu

Trwają intensywne prace zmierzające do uzyskania przez władze Gminy Nowogrodziec decyzji w sprawie pozwolenia na budowę w zakresie przedsięwzięcia polegającego na ,,Rewitalizacji płyty Rynek i ul. read more..

Wiadomości
4690

Jubileusz 30-lecia Zespołu Folklorystycznego „Czernianki” z Czernej

Wyjątkową okazję do świętowania mieliśmy 11 października 2014 roku – Zespół Folklorystyczny „Czernianki" obchodził Jubileusz XXX-lecia swojej działalności. Uroczystość zainaugurowała msza święta w read more..

Wiadomości
3592

Bezpłatne szkolenie dla osób prowadzących gospodarstwa agrotyrystyczne

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, iż Stowarzyszenie LGD Partnerstwo Izerskie planuje zorganizowanie szkolenia dla osób prowadzących gospodarstwa agrotyrystyczne. Szkolenie dotyczy read more..

Wiadomości
4312

Kamienica w Rynku

Okazała inwestycja, której właścicielem jest pan Andrzej Jochna, zostanie zakończona w połowie 2016 roku. Dzięki realizacji tego przedsięwzięcia powstaną komfortowe mieszkania, powierzchnie biurow read more..

Wiadomości
4039

Zmiany w rozkładzie pracy Punktu Konsultacyjnego

Urząd Miejski w Nowogrodźcu uprzejmie informuje, że Centrum Profilaktyki Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Nowogrodźcu - Punkt Konsultacyjny wprowadził następujące zmiany dni przyjęć: Zami read more..

Wiadomości
3912

Dzień Seniora w Nowogrodźcu

Dnia 2 października 2014 roku w Nowogrodźcu uroczyście obchodzono Dzień Seniora. Zaproszeni goście spotkali się na placu rekreacji ruchowej dla Seniorów na terenie Domu Dziennego Pobytu przy Miej read more..

Edukacja
4332

Sukces MDP Gierałtów w Powiatowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych MDP

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych odbyły się 13 września 2014 roku w Ławszowej (gmina Osiecznica). Celem zawodów było mobilizowanie do szkolenia pożarniczego, read more..

Wiadomości
4113

Nowogrodziec zmobilizował Związek Gmin Kwisa do działania

Dnia 30 września 2014 roku odbyło się uroczyste otwarcie schroniska dla bezdomnych psów w Lubaniu. Starania władz gminy Nowogrodziec zostały zwieńczone sukcesem. W Przylasku w gminie Platerówka d read more..

Wiadomości
3767

Święto Drzewa - Drzewo Wolności w Nowogrodźcu

8 października tego roku odbyły się obchody Święta Drzewa organizowane pod hasłem Drzewo Wolności. Uroczystość rozpoczęła się w Parku w Nowogrodźcu. W wydarzeniu wzięli udział Burmistrz Nowogrodź read more..

Edukacja
4060

Zielona Flaga dla Gimnazjum w Nowogrodźcu!

Dnia 16 września 2014 roku odbyło się posiedzenie członków Kapituły Programu SZKOŁY DLA EKOROZWOJU, która zatwierdziła ocenę aplikacji o certyfikaty Zielonej Flagi, nadesłanych przez szkoły i prze read more..

Edukacja
4487

Ogólnopolska Zbiórka Żywności "Podziel się Posiłkiem" w Nowogrodźcu

Potrafimy i lubimy pomagać. Mieszkańcy Nowogrodźca udowodnili, że dzielenie się jest proste! W dniach 4-5 października 2014 roku uczniowie i nauczyciele Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrod read more..

Wiadomości
3691

Otwarte Szachowe Mistrzostwa Gminy Nowogrodziec

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę, 12 października, na Otwarte Szachowe Mistrzostwa Gminy Nowogrodziec. Zawody odbędą się o godzinie 15.00 w Wiejskim Domu Kultury w Wykrotach. Rywaliz read more..

Edukacja
4927

Zajęcia sportowe

Uprzejmie informujemy, iż w miesiącu październiku rozpoczęły się zajęcia sportowe kółka tenisa stołowego oraz zajęcia tańca Hip-Hop. Więcej informacji - Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrod read more..

Edukacja
4328

Gimnazjaliści na Dwuboju Nowoczesnym

2 października 2014 roku do Nowej Rudy przyjechali zawodnicy, którzy wzięli udział w Finale Dolnośląskim Gimnazjady w Dwuboju Nowoczesnym. W ciekawych zawodach, w których młodzi sportowcy musieli read more..

Wiadomości
3698

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty: organizacja zajęć na basenie dla uczniów uczęszczających do gimnazjów na terenie gminy Nowogrodziec read more..

Wiadomości
4037

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Dzień Seniora to szczególna okazja, by złożyć najserdeczniejsze życzenia długich spokojnych lat życia, zdrowia, pogody ducha i zadowolenia wszystkim Seniorom! Jest to święto ludzi starszych, któr read more..

Výsledky 1 - 30 z 31