Archiwum wiadomości

June 2014

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 57 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
4767

SPÓR NA SESJI RADY POWIATU BOLESŁAWIECKIEGO

Na Sesji Rady Powiatu Bolesławieckiego w dniu 26 czerwca 2014 roku Radni Klubu „Forum” złożyli wniosek (w załączeniu) korzystny, a przede wszystkim zgodny z prawem, o podział mandatów radnych. Dla read more..

Wiadomości
8606

Wspomnienie o Kresach

Proponujemy Państwa uwadze ciekawy film pod tytułem „Kresowy Dolny Śląsk" zrealizowany przez Studio Wschód TVP Wrocław. Film w sposób prawdziwy i otwarty przedstawia historię i teraźniejszość Mie read more..

Wiadomości
4349

Kontynuacja współpracy Gminy Nowogrodziec z partnerem niemieckim w Königswartha

Bazując na dobrych doświadczeniach kliku ubiegłych lat, również w bieżącym roku Gmina Nowogrodziec postanowiła kontynuować aktywną współpracę z niemieckim Przedszkolem "Zwergenland" w Königswartha read more..

Wiadomości
3926

Konkurs „Moja Polska w 2050 roku”

Parlamentarny Zespół ds. Dzieci po raz kolejny podjął decyzję o zorganizowaniu konkursu dla dzieci i młodzieży. W 2014 roku konkurs przebiegał pod hasłem „Moja Polska w 2050 roku". Celem konkursu read more..

Wiadomości
4153

Absolutorium dla Burmistrza Nowogrodźca

W dniu 23 czerwca 2014 roku w Domu Kultury PROMYK w Nowogrodźcu odbyła się L Sesja Rady Miejskiej w Nowogrodźcu, której głównym punktem obrad było sprawozdanie z wykonania budżetu Gminy i Miasta N read more..

Wiadomości
3759

Informacja dla Mieszkańców

Uprzejmie informujemy, iż od dnia 25 czerwca 2014 roku biura administracji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowogrodźcu zostały przeniesione piętro wyżej i znajdują się na II pi read more..

Wiadomości
7800

Odjazdowy Bibliotekarz - Brzegiem Kwisy

W dniu 18 czerwca 2014 roku GCKiS Biblioteka Miejska w Nowogrodźcu zorganizowała rajd rowerowy dla bibliotekarzy, czytelników oraz miłośników książek i rowerów - „Odjazdowy Bibliotekarz". W Nowogr read more..

Wiadomości
3563

Las w Twoim obiektywie

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pod nazwą „Las w Twoim obiektywie”, organizowanym z okazji jubileuszu 90- lecia Lasów Państwowych. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszen read more..

Tablica Ogłoszeń
3634

Las w Twoim obiektywie-konkurs

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pod nazwą „Las w Twoim obiektywie” organizowanym z okazji jubileuszu 90- lecia Lasów Państwowych. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia... read more..

Wiadomości
9112

„Święto Kresowe” w Gierałtowie

Już po raz piąty w miejscowości Gierałtów Gminy Nowogrodziec odbyło się „Święto Kresowe". W dniu 22 czerwca br. Mieszkańcy Gierałtowa gorąco witali licznie zgromadzonych Gości. Piękna pogoda oraz read more..

Edukacja
4976

Postaw na rodzinę

W dniu 31 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie odbył się festyn rodzinny. Cała uroczystość nawiązywała do Ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Postaw na rodzinę" read more..

Wiadomości
8182

Święto Kresowe

Serdecznie zapraszamy na Święto Kresowe, ktyóre odbędzie się w dniu 22 czerwca 2014 roku w Gierałtowie. Organizatorami wydarzenia są: Sołectwo Wsi Gierałtów, Koło Gospodyń Wiejskich w Gierałtowie read more..

Wiadomości
7569

Przebudowa Szkoły Podstawowej w Wykrotach

W dniu 19 maja 2014 roku w Urzędzie Miejskim w Nowogrodźcu Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podpisał umowę z firmą BEST- BUD Sp. j. Stanisław i Tomasz Bernolak z Lubania w sprawie wykonania rob read more..

Wiadomości
3758

Przebudowa sieci kanalizacji deszczowej w Nowogrodźcu

W dniu 27 maja 2014 roku została podpisana umowa pomiędzy Gminą Nowogrodziec a Panią Agnieszką Kosyl na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej i przetargowej dla zadania pn. „Przebudowa sie read more..

Wiadomości
7389

Przebudowa budynku szkolnego w Zebrzydowej

W bieżącym roku zaplanowano również remont budynku szkolnego w Zebrzydowej. W wyniku niekorzystnych zmian demograficznych, z dniem 1 września 2013 roku Szkołę Podstawową w Zebrzydowej przekształc read more..

Wiadomości
6810

Sukces lekkoatletów z Nowogrodźca

W Łodzi 15 czerwca 2014 roku odbyły się Mistrzostwa Polski w sztafetowych biegach rozstawnych VENA SPORT FESTIWAL 2014. W zawodach uczestniczyły mistrzowskie sztafety ze wszystkich województw. Re read more..

Edukacja
4797

FINAŁ IV DOLNOŚLĄSKIEJ GALI TALENTÓW W POLANICY – ZDRÓJ

W dniu 21 marca 2014 roku w Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Bolesławcu odbył się rejonowy etap IV Dolnośląskiej Gali Talentów, organizowany przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty. Swoje pasje prezentow read more..

Gospodarka Odpadami Komunalnymi
6316

Informacja Burmistrza Nowogrodźca z dnia 21 maja 2014 r.

 Zgodnie z art. 3 ust. 2 pkt 9 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2013 poz. 1399 ze zm.)Burmistrz Nowogrodźcaprzekazuje do publicznej wia read more..

Wiadomości
7619

Turystyka łączy pokolenia

Turystyka łączy pokolenia – pod takim hasłem dnia 14 czerwca br. odbyła się wycieczka ponad sześćdziesięcioosobowej grupy z Lubania do Nowogrodźca. Rajd został zorganizowany przez Oddział Łużycki read more..

Wiadomości
3650

Lokalny Punkt Informacyjny w Jeleniej Górze

Uprzejmie informujemy, iż od 01 maja br. został uruchomiony Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze, z siedzibą przy Placu Ratuszowym 32/32a. Lokalny Punkt Informacyjny, read more..

Wiadomości
8661

Ogólnopolski Bieg Uliczny „Nowogrodziecka 10-tka" - sportowe święto gminy!

Wczoraj, 15 czerwca, po raz szesnasty w Nowogrodźcu odbył się Ogólnopolski Bieg Uliczny "Nowogrodziecka 10-tka". Głównym organizatorem imprezy było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu. read more..

Wiadomości
3615

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ w Nowogrodźcu !!!

Już w najbliższą środę 18 czerwca 2014 roku GCKiS Biblioteka Miejska w Nowogrodźcu organizuje „Odjazdowego Bibliotekarza – Brzegiem Kwisy". Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze read more..

Wiadomości
7551

Nowogrodziec coraz bardziej popularny wśród turystów

Nowogrodziec staje się coraz bardziej popularny wśród turystów. Nie tylko wśród tych przejazdowych. Staje się również coraz bardziej cenionym miejscem docelowym dla turystów z Polski i zagranicy. read more..

Wiadomości
6055

Uruchomienie działalności w zakresie fizykoterapii

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowogrodźcu przy ul. Cichej 4 rozpocznie wkrótce nową działalność w zakresie rehabili read more..

Wiadomości
3845

Wypożycz książkę bez wychodzenia z domu!

Dzięki naszej bibliotece masz dostęp online do wybranych publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych w języku polskim na platformie IBUK Libra. Przyjemność czyta read more..

Wiadomości
3474

Wypożycz książkę bez wychodzenia z domu!

Dzięki naszej bibliotece masz dostęp online do wybranych publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych w języku polskim na platformie IBUK Libra.   Przyjemno read more..

Wiadomości
6683

III miejsce na Mistrzostwach Dolnego Śląska!

Jak co roku, na przełomie maja i czerwca we Wrocławiu organizowany jest turniej Streetballu, będący jednocześnie Mistrzostwami szkół i eliminacją Otwartych Mistrzostw Wrocławia. Dnia 31 maja 2014 read more..

Wiadomości
3868

NOWOGRODZIEC PIĘKNIEJE, ale….

W ramach prac społecznie użytecznych prowadzonych na terenie Miasta Nowogrodziec uporządkowano cmentarz Żołnierzy Armii Radzieckiej wraz z otaczającym go terenem zielonym. Roboty porządkowe były read more..

Wiadomości
3715

PRZYSZŁOŚĆ W MOICH RĘKACH!!!

Dnia 10 czerwca 2014 roku Biblioteka Miejska w Nowogrodźcu ruszyła z projektem „Przyszłość w moich rękach", realizowanym w ramach Konkursu Grantowego „Aktywna Biblioteka". Projekt polega na zorgan read more..

Wiadomości
3595

Silne burze z gradem

Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu informuje, iż od godz. 18:00 dnia 11.06.2014 roku do godz. 06:00 dnia 12.06.2014 roku prognozuje się wystąpienie burz z przelotnymi opadami deszczu, miej read more..

Výsledky 1 - 30 z 57